Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė,." /> Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė,." />

ŽIEMINĖ SKYLĖTBUDĖ

Rūšis: Afiloforiečiai
Lotyniškas pavadinimas: Polyporus brumalis
Augimo vieta: Ant lapuočių papuvusios medienos
Augimo laikas: Pavasaris
Pagr. požymiai: Vaisiakūniai nedideli, kieti, sumedėję, sporos nedidelės
Nevalgomi!
Pasidalink:

Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė, plaušuota, žvyneliuota, pilka, pilkšvai gelsvai resva, sena — juosvai ruda. Vamzdeliai 1-3 pm ilgio, balkšvi, šviesiai kreminės ar net ochrinės spalvos, su baltu apnašu, šiek tiek kotu nuaugę žemyn. Kotas 3—6x0,2—0,5 cm, apvalus, rusvas, gelsvai rusvas, jaunas - žvyneliuotas, senas - lygiu paviršiumi. Trama balta, odiška, kieta, be ypatingo kvapo ir skonio. 


Būdingi požymiai: kepurėlė žvyneliuota, pilkšvai gelsvai rusva.

Auga visą vegetacijos periodą, daugiau pavasarį, pavieniui, grupelėmis, sukelia baltąjį medienos puvinį. Nevalgoma. Dažna.

 

Pasidalink:


Pasidalink:

Jei matote netikslumų ar norite, kad ir Jūsų grybų nuotraukos būtų patalpintos šioje svetainėje, rašykite el. paštu info@grybai.lt.