Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė,." /> Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė,." />

ŽIEMINĖ SKYLĖTBUDĖ

Rūšis: Afiloforiečiai
Lotyniškas pavadinimas: Polyporus brumalis
Augimo vieta: Ant lapuočių papuvusios medienos
Augimo laikas: Pavasaris
Pagr. požymiai: Vaisiakūniai nedideli, kieti, sumedėję, sporos nedidelės
Nevalgomi!

Vaisiakūniai nedideli, vienmečiai. Kepurėlė 2-5 (8) cm skersmens, plokščia, kartais su buku gūbreliu ar šiek tiek įdubusi, matinė, plaušuota, žvyneliuota, pilka, pilkšvai gelsvai resva, sena — juosvai ruda. Vamzdeliai 1-3 pm ilgio, balkšvi, šviesiai kreminės ar net ochrinės spalvos, su baltu apnašu, šiek tiek kotu nuaugę žemyn. Kotas 3—6x0,2—0,5 cm, apvalus, rusvas, gelsvai rusvas, jaunas - žvyneliuotas, senas - lygiu paviršiumi. Trama balta, odiška, kieta, be ypatingo kvapo ir skonio. 


Būdingi požymiai: kepurėlė žvyneliuota, pilkšvai gelsvai rusva.

Auga visą vegetacijos periodą, daugiau pavasarį, pavieniui, grupelėmis, sukelia baltąjį medienos puvinį. Nevalgoma. Dažna.

 
Jei matote netikslumų ar norite, kad ir Jūsų grybų nuotraukos būtų patalpintos šioje svetainėje, rašykite el. paštu info@grybai.lt.